Elementy dekoracyjne

drewniane serce obok butelki z korkiemNaturalny wygląd korka oraz to, iż łatwo ulega recyclingowi umieszcza go na liście powszechnie używanych materiałów codziennego użytku. Natomiast jego specyficzne właściwości, dodatkowo wpływają korzystnie na funkcje jakie może pełnić w naszym życiu. Nie musi chodzić o czysto praktyczne zastosowanie lecz o nutkę dekoracyjną, która upiększy każde wnętrze domu czy mieszkania, począwszy od kuchni, a skończywszy na salonie czy sypialni. Poniżej zaprezentowano kilka produktów, które dzięki swojej prostocie stanowią doskonały materiał do nadania wnętrzu odpowiedniego charakteru.

Elementy deklaracyjne wykonane z korka

Doniczki, podkładki, wywieszki czy kolorowe ozdobne butelki, to tylko niektóre z przedmiotów zawierające lub składające się z korka. Jego charakterystyczna barwa nie zakłóca ogólnego obrazu danego pomieszczenia, a naturalny wygląd dodatkowo sprzyja przyjemnym odczuciom.

kolorowe butelki z korkami

Butelki dekoracyjne z korkiem

Korek – ozdoba każdego domu
Olejek zapachowy

Olejki zapachowe

Istnieje wiele artykułów pełniących funkcje dekoracyjne, które pomimo swojej prostoty nadają wnętrzom swoisty klimat. Tak właśnie działa korek. Dlatego modne stały się buteleczki z olejkami zapachowymi, pojemniczki na ozdoby czy inne luźne rzeczy zamykane korkiem. Mogą znajdować się zarówno w kuchni, łazience czy sypialni, w zależności od ich przeznaczenia. Dzięki dużemu dostępowi do korków, różnych rozmiarów, tego rodzaju buteleczki i pojemniczki możemy wykonać samodzielnie. Będzie to tym samym tani ale jakże udany motyw dekoracyjny.

Karta z numerem 1 w korku

Idealne miejsce na wesele

Ponadto ciekawym rozwiązaniem są specjalne podkładki z grubszej warstwy korka, które przylepia się na ścianę w dowolnym miejscu. Można umieścić na nich dodatkowo specjalne wieszaczki, mogące okazać się praktyczne lub mini obrazki o charakter czysto dekoracyjnym. Same korki do butelek, po odpowiednim nacięciu służą jako stojak na karteczki, zdjęcia itp. Dodatkowym atutem jest jego hydrofobowość, w wyniku czego można z niego tworzyć doniczki do kwiatów.

Doniczka z korka

Doniczki z korka są nieprzemakalne

Jako, że korek jest bardzo miły w dotyku i nie nagrzewa się, służy do tworzenia tacek i podkładek, na których można spożywać posiłki. Nie ulega zabrudzeniom, a poza tym jest obojętny chemicznie, więc można nich stawiać owoce i inne przysmaki. Jeśli jesteśmy już w kuchni, to warto dodać, iż korek jest najlepszym materiałem do zamykania słoików z miodem lub dżemem. A dzięki swojej odporności na działanie mikroorganizmów można go używać również do zamykania dużych szerokich dzbanków.