Artykuły biurowe

Korek to popularny surowiec naturalny, który wykorzystuje się w wielu dziedzinach życia. Dzięki swojej lekkości i hermetyczności, stał się idealnym materiałem do produkcji bojek czy spławików do ryb, następnie idąc dalej tą drogą, przysłużył się jako doskonały uszczelniacz w budowie okrętów i statków. Jego niepowtarzalna struktura, sprężystość oraz chemiczna obojętność znalazły zastosowanie w winiarstwie i piwowarstwie, gdzie corocznie produkuje się wiele milionów korków do butelek. Natomiast odpowiednia izolacja termiczna, odporność i trwałość przysłużyły się w przemyśle budowniczym, przy tworzeniu podkładów i arkuszy ściennych z korka. Używa się go także w niektórych dyscyplinach sportowych Natomiast jego walory dekoracyjne oraz estetyczny wygląd doprowadziły do produkcji różnych artykułów potrzebnych do biura czy do domu. Do najbardziej popularnych należą tablice korkowe, podkładki pod mysz komputera czy organizatory na biurku.

Artykuły biurowe wykonane z korka

Nic tak nie sprawdza się do zapisywania ważnych informacji jak tablica korkowa. Wiesza się je bezpośrednio nad miejscem pracy, nad biurkiem lub w miejscu łatwo dostępnym wzrokowo. Jest lekka, zatem łatwa do zawieszenia, a przy okazji nie wymagająca żadnych dodatkowych wzmocnień w montażu. Niektóre z nich są ponadto samoprzylepne, co dodatkowo upraszcza umieszczenie tablicy w pożądanym miejscu. Oczywiście jej wielkość dostosowana jest do potrzeb klienta. Tablica posiada ramki z listewek, a sam korek nie ulega zniszczeniu nawet po wielu latach użytkowania.

tablica korkowa

Tablica korkowa – idealne miejsce na zapiski

Doskonałym elementem dekoracyjnym są korkowe organizery na biurko. Można w nich umieścić długopisy, ołówki oraz inne mniejsze lub większe przedmioty. Jeśli zaś nie chcemy zarysować blatu, dobrym rozwiązaniem są antypoślizgowe korkowe podkładki. Są odpowiednio wygładzone, więc bez problemu można na nich robić notatki. Dodatkowo, niektóre zapatrzone są w kalendarz i specjalne przezroczyste kieszenie do gromadzenia różnych bieżących dokumentów.

Niemałym zainteresowaniem cechują się również podkładki pod myszki, których spodnia powierzchnia wykonana jest z korka oraz specjalne podstawki pod kubki z gorącym napojem. Nadają naszemu miejscu pracy nietuzinkowy charakter i chronią meble przed uszkodzeniami.